SOS Edukator w Łomży

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży

Laureat I nagrody IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PRO PUBLICO BONO.
Wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Okres przedśwąteczny w naszych placówkach

Czułczyce

Razem na Święta
Przedświąteczny czas ????????sprzyjał nie tylko własnemu przygotowaniu się na przyjście Jezusa, na Boże Narodzenie, ale to też czas, gdy myśleliśmy o innych, o potrzebujących????‍????‍????‍????. Z myślą o nich wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Archidiecezji Lubelskiej przeprowadzili w szkole kiermasz świąteczny????, z którego dochód przekażą dla podopiecznych Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych Catitas Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy za przygotowane na kiermasz ozdoby i wszystkim, którzy zatrzymali się, by podziwiać i kupować własnoręcznie wykonane "cudeńka

Choszczewo

PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

Przedświąteczny czas jest wyjątkowy dla wszystkich a szczególnie dla dzieci. Temat Mikołaja jest najczęściej poruszanym tematem przez najmłodszych. Choinka ubrana, ozdoby świąteczne zrobione, pierniczki udekorowane, listy napisane, więc czas na ich wysłanie. A jeśli nadarzy się okazja, aby zawieźć je osobiście do samego Świętego? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Choszczewie wraz z Oddziałem Przedszkolnym nie mogli przegapić takiej okazji.
Dnia 13.12.2022r. odbyła się wycieczka do Przystani Świętego Mikołaja Gwarek w Pięknej Górze. W wycieczce uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz klasy 1-7.
Na swoich małych gości czekały elfy, które dzielnie towarzyszyły grupie i na każdym kroku zapewniały moc atrakcji. Jedną z nich był labirynt, który dzieci musiały pokonać wchodząc do komina. Przez chwilę mogły poczuć się jak Święty Mikołaj i przekonać osobiście, jak ciężką pracą jest doręczanie prezentów.
Jeśli ktoś nie zdążył upiec jeszcze pierniczków, miał okazję nadrobić to z pomocą elfa.
Zwieńczeniem całego pobytu było spotkanie i rozmowa ze Świętym Mikołajem, który zmierzył dzieciom poziom grzeczności, opowiedział o kilku zabawnych historiach oraz zaprosił do pamiątkowego zdjęcia. Obiecał odwiedzić każde dziecko i podziękował za pyszności pozostawione pod choinką.
Wrażenia z wyjazdu malują się uśmiechem na buziach dzieci, co można zauważyć na zdjęciach, które będą piękną pamiątką na długie lata.


Przedszkole "Mały Artysta"

We wtorek 20 grudnia 2022 r. w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Świąteczna zakładka do książki" organizowanego przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Uroczystość wręczenia nagród uświetniły "Jasełka" w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola z grupy dwujęzycznej „Elfy”.

Suchodolina

OTWARCIE SZKOŁY PO TERMOMODERNIZACJI

Ostatni dzień zajęć szkolnych przed świętami Bożego Narodzenia uświetniło ważne wydarzenie dla naszej szkolnej społeczności. 22 grudnia nastąpiło symboliczne otwarcie szkoły po remoncie elewacji, termomodernizacji i wymianie pieca. Otwarcia dokonał Burmistrz Dąbrowy Białostockiej pan Artur Gajlewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko, właściciel firmy wykonawczej KDBUD Rafał Dudziuk, przedstawiciele Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży: sekretarz zarządu Bartłomiej Żebrowski i pracownik biura od spraw budowlanych Lech Kostrzewa, pani skarbnik Joanna Ryszkiewicz, pani dyrektor szkoły Małgorzata Paulina Marcińczyk, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Kiejko oraz wiceprzewodniczący Samorządu Szkolnego Piotr Lewicki.

  Po przecięciu wstęgi zaproszono wszystkich na przedstawienie bożonarodzeniowe, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Następnie padły słowa podziękowań za przeprowadzone przedsięwzięcie oraz za dobrą współpracę. Omówiono poszczególne etapy remontu, a następnie złożono życzenia dobrej pracy w odnowionym, unowocześnionym budynku.

Oficjalną część uroczystości zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Żytkiejmy

Klasa druga z wizytą u seniorów

Do bardzo wzruszającego "zderzenia" dwóch pokoleń doszło we wtorkowe przedpołudnie. Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią Emilią Lisiewską udali się do Domu Seniora „AURA” w Przerośli.  Na spotkaniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Wspólnie z pensjonariuszami śpiewali kolędy. Po wystąpieniu nasi uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i wręczyli drobne własnoręcznie wykonane upominki. Nasi uczniowie spotkali się z cudownym przyjęciem, a w nagrodę za swój występ otrzymali słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin. W trakcie spotkania odbyły się wspólne warsztaty plastyczno-techniczne, efektem których był piękny, długi, kolorowy łańcuch choinkowy. Spotkanie sprzyjało lepszemu poznaniu i integracji pokoleń, zarówno młodzi jak i starsi wynieśli nowe doświadczenia oraz dobry humor i optymizm na cały dzień.
      Dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty w Domu Seniora było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.
     Wyjazd był dla uczniów klasy 2 prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

ul Wojska Polskiego 29 A
18-400 Łomża

tel. 86 215 25 87
Fax 86 215 04 63

biuro@sosedukator.pl

© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży