SOS Edukator w Łomży

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży

Laureat I nagrody IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PRO PUBLICO BONO.
Wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Wizyta studyjna przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki Gruzji

16 maja 2013 roku Stowarzyszenie Edukator odwiedziła 10 osobowa grupa studyjna przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki Gruzji, oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, będących członkami grup roboczych powołanych przez gruziński MEiN. Wizyta studyjna miała na celu pomóc jej uczestnikom wypracować strategię włączenia edukacji przedszkolnej w system oświaty, a także sposoby współpracy w tym zakresie z samorządami lokalnymi. Organizatorem i koordynatorem wizyty po stronie polskiej było Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży.
Goście z Gruzji odwiedzili przedszkole „Wesołe Słoneczko” i ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci prowadzony przy przedszkolu „Mały Artysta”. Prezes Barbara Kuczałek na spotkaniu z grupą przedstawiła strategię i działania stowarzyszenia w zakresie promowania i zapewniania dostępu dzieci do edukacji przedszkolnej.
W swojej podróży po Polsce gruzińska delegacja odwiedziła, między innymi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Obserwowała pracę oddziałów i punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie gminy Łomża, odwiedziła przedszkola w Warszawie i Białymstoku.
Koordynatorem wizyty była Marzena Rafalska.

Projekt był sfinansowany w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności STP – Wizyty Studyjne w Polsce 2013 – 2014, realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego we Wrocławiu, oraz UNICEF Georgia i MSZ.

ul Wojska Polskiego 29 A
18-400 Łomża

tel. 86 215 25 87
Fax 86 215 04 63

biuro@sosedukator.pl

© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży