SOS Edukator w Łomży

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży

Laureat I nagrody IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PRO PUBLICO BONO.
Wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

19-25 maja 2019 r Wizyta studyjna gości z Gruzji

Wizyta studyjna gości z Gruzji

W dniach 19-25 maja 2019 r. Stowarzyszenie „Edukator” wraz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży zorganizowało na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego wizytę studyjną dla przedstawicieli samorządów lokalnych z Gruzji. W wizycie wzięło udział 14 uczestników projektu Wsparcie wdrażania nowego systemu edukacji przedszkolnej w Gruzji”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Zaproszeni goście to samorządowcy, dyrektorzy zespołów przedszkolnych z 12 samorządów Gruzji oraz pracownicy partnerskiej organizacji Civitas Georgica.

Goście przyjechali do Polski, żeby na miejscu zapoznać się z polskimi doświadczeniami efektywnego zarządzania przedszkolem, organizacji edukacji przedszkolnej w różnych formach i przez różne podmioty. Odwiedzili Warszawę, Łomżę, Ostrów Mazowiecką, Klimaszewnicę, Kulesze Kościelne, Rosochate Kościelne, Czyżew. Dowiedzieli się, w jaki sposób prowadzone są tam działania wspierające rozwój dzieci w wieku przedszkolnym, spotkali się z władzami samorządowymi, liderami organizacji pozarządowych, dyrektorami i nauczycielami. W CEN w Łomży uczestniczyli w warsztatach z zakresu edukacji muzycznej z Piotrem Kają, a w Muzeum Historii Żydów POLIN i w Centrum Nauki Kopernik doświadczali jak ważne jest środowisko edukacyjne, w którym rozwija się dziecko, i jakie podmioty zaangażowane są w jego tworzenie.

Dla uczestników projektu bardzo cenna była możliwość zapoznania się z polską praktyką różnorodnych form i programów edukacji przedszkolnej w bezpośrednim kontakcie z organizatorami i realizatorami tych programów.

Goście z Gruzji zostali przyjęci w Departamencie Współpracy Rozwojowej MSZ RP przez pana Marka Kuberskiego, w Zielonym Przedszkolu przez panią Magdalenę Milczewską, w Muzeum POLIN przez panie Monikę Koszyńską i Sonię Ruszkowską, w Przedszkolu Żółty Słonik przez panią Kingę Lazar, w Niepublicznym Przedszkolu „Mały Artysta” przez panie Małgorzatę Grudka i Alicję Modzelewską, w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Edukator w Klimaszewnicy przez panią Lillę Łempicką oraz wójta Radziłowa pana Krzysztofa Milewskiego, w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem przez panią Bogusławę Kossakowską oraz koordynatora projektów przedszkolnych panią Hannę Konopka, w Urzędzie Gminy w Czyżewie przez panią wójt Annę Bogucką wraz z radnymi, w Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych przez panią Jolantynę Kamińską, w Urzędzie Gminy w Kuleszach Kościelnych przez pana wójta Stefana Grodzkiego. Nie zabrakł także spotkania z Zarządem Stowarzyszenia – panią Barbarą Kuczałek, panem Mikołajem Jednaczem i panią Elżbietą Wdziękońską.

Podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu Żółty Słonik jedna z uczestniczek – p. Nino Jijavadze poprowadziła zajęcia dla dzieci o malarzu gruzińskim Niko Pirosmanim i razem z dziećmi tworzyła tradycyjny obrus gruziński – Suprę.

Dziękujemy wszystkim goszczącym grupę gości z Gruzji za serdeczne, przyjacielskie spotkania.

 

GALERIA


ZAŁĄCZNIKI

ul Wojska Polskiego 29 A
18-400 Łomża

tel. 86 215 25 87
Fax 86 215 04 63

biuro@sosedukator.pl

© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży